Національний конгрес «Ягідництво та кооперація - 2021»: все найцікавіше та найважливіше в новому форматі! Асоціація «Ягідництво Україна» рада повідомити про старт реєстрації для участі в четвертому національному конгресі «Ягідництво та кооперація - 2021»! Цього року подія проходитиме в новому форматі, а саме - у синергії з Сімейним ягідним фестивалем ZAHID BERRY FEST!

КООПЕРАЦІЯ або КЛАСТЕРИ? Цю тему буде обговорено на панельній дискусії 19 вересня в м.Тернопіль на 3-му Національному Конгреісі «Ягідництво та кооперація 2019».

 

Модератором цієї панельної дискусії стане Василь Мартюк – Ініціатор відродження кооперативного руху на Тернопільщині, активний громадський діяч, учасник бойових дій, директор благодійного фонду «CFG», учасник навчальної програми з кооперації у Латвії – «Латвійський центр сільських консультацій і навчання». У 2018 році отримав сертифікат дорадника та один із засновників ГО «Тернопільська Аграрна Дорадча Служба».

Протягом останніх трьох років Василь Мартюк ініціював створення понад 30 сільськогосподарських кооперативів та Кооперативного обєднання «Файні Ґазди». Ці структури об’єднують ОСГ, дрібні фермерські господарства та сімейні ферми. Створено близько тисячі робочих місць у ягідництві, овочівництві, бджільництві та інших нішевих напрямках.

 

Кооперація є одним із рушіїв світової економіки, який суттєво впливає на комплексний розвиток сільських територій та держав загалом. Цей інструмент широко використовують практично усі розвинуті країни світу – Канада, США, Японія, Франція, Німеччина, Іспанія. Зокрема завдяки кооперації формується стійкий середній клас суспільства, який забезпечує стабільність для держав.

 

Щодо кластерів — це теж цікаве формування, але дещо інше. Для їх повноцінного функціонування потрібно залучати додатково і навчально-дослідницькі заклади, які мають проводити регіональні дослідження в певних кліматичних умовах з відповідними сортами та готувати профільних фахівців; фінансові установи, які мають допомагати із залученням «дешевих грошей» для розвитку; органи влади, які мають розробити та затвердити відповідні програми кластерного розвитку, ну і, звісно, мають бути відповідні переробні потужності, які зможуть переробити вирощену продукцію в межах цього кластеру.

 

Долучайтеся до події у Тернополі 19-20 вересня 2019 року!

Реєстрація за посиланням: https://docs.google.com/…/1FAIpQLSf470Ny-oRreON-lI…/viewform